Базалық музыкалық тәжірибе мектебі

1993 жылдың 3 маусымында Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі Рахмадиев П. Чайковский ат. Павлодар музыкалық колледжін, жеті жылдық оқыту мерзімімен базалық балалар музыка мектебін ашу туралы бұйрыққа қол қойды. Бұл мекеменің құрылымындағы базалық музыкалық мектеп колледж оқушыларын практикалық оқыту үшін ғана емес, сонымен қатар дарынды балаларды оқытудың ерекше ұйымы болып табылады. Осылайша, бастауыш және орта арнайы музыкалық білім берудің сабақтастығы, педагогикалық кадрларды ұтымды пайдалану, материалдық-техникалық базаны, бөлінген қаражатты, жоғары білікті кадрларды даярлаудың негізгі міндеті шешілді. Базалық тәжірибе мектебінде фортепиано, домбыра, скрипка, виолончель, баян, домра, қобыз, кларнет, труба, волторн, гитара, хормен ән айту, эстрадалық ән және эстрадалық фортепиано сыныптары ашылды. Балалармен жұмыс істеу үшін ең,дарынды жауапты және шығармашылық тұрғыдан ойлайтын оқытушылар тартылды, шығармашылық атмосферада ерте батыру арқылы дағдыларын айқындау және дамыту бойынша, балалардың 5,6,7 жыл дайындық тобы ұйымдастырылды. Музыкалық білім үшін құзыретті маман дайындау өте маңызды. Бұл ерте жастан бастап музыкантты тәрбиелеудің ұзақ және жоспарлы тәсілі.
Шығармашылық атмосфераға ерте берілу арқылы қабілетті анықтау және дамыту үшін 5,6,7 жастағы балаларға арналған даярлау тобы ұйымдастырылды. Музыкалық білім беру үшін сауатты маманды даярлау маңызды. Бұл ерте жастан бастап музыкантты тәрбиелеудің ұзақ және жоспарлы тәсілі. Павлодар музыкалық колледжі бастауыш және орта музыкалық білім берудің жаңа моделін табысты іске асыруда Қазақстанда алғашқылардың бірі болды. 1993 жылдан бастап базалық мектеп бітіріп, 350-ден астам оқушы сертификаттарын алып, 90-нан астам оқушы Павлодар музыкалық колледжінде оқуын жалғастырды. Жоғары оқу орындарын бітірген көптеген бұрынғы мектеп оқушылары музыкалық колледжге жұмысқа келді. Олар – Щукина Ксения, Бочарова Ольга, Никитенко Михаил, Аллахвердиев Руслан, Пузина Юлия, Власенков Роман, Фролова Юлия, Литвина Татьяна, Тен Ольга, Гладырева Мария, Усенов Диас, Ибраева Арай, Утемисова Салтанат және т.б.